طراحی بروشور

 

طراحی بروشور تبلیغاتی متحول کننده یک کسب و کار می شود. طراحی بروشور اغلب برای کسب و کارهای کوچک کاربرد دارد . هر چقدر این طراحی بروشور حرفه ای باشد می تواند تحول عظیمی در یک کسب و کار کوچک ایجاد کند به این صورت که در طراحی بروشور خلاق اگر ایده ای به کار رود که بتواند چشم مخاطبان را به خود جلب کند می توان گفت آن کسب و کار در رسیدن به هدفش گام های موفقی برداشته است.

شما تنها 20 ثانیه یا کمتر فرصت دارید تا مخاطب را راضی به برداشتن بروشور خود از روی میز و ورق زدن آن ، کنید. پس هرچه در آستین دارید رو کنید.

استفاده از نام کمپانی و لوگو آن یکی از ضرورتهای اولیه طراحی کاتالوگ و بروشور می باشد. بروشورها اگر در بیش از دو صفحه یا دو لت طراحی می شوند، احتمالا دارای یک صفحه یا لت رویی به عنوان جلد خواهند بود که آرم و نام کمپانی و همچنین سوتیتر آن نیز باید در این صفحه قید گردد.

استفاده از تصاویر مستقیم یا غیر مستقیم با کیفیت بالا و رنگهایی با تونالیته بیشتر، از ویژگی های طراحی بروشورها می باشد. این عکس ها می تواند یا، عکس های محصولات و خدمات شرکت یا کمپانی صاحب بروشور باشد (که به آنها عکس های مستقیم و صنعتی گفته می شود و بهتر است در لابراتوآرهای عکاسی گرفته شود)، یا میتواند تصاویر در ظاهر بی ربطی باشند که در توصیف و تحلیل ربط آن با خدمات مرتبط با شرکت ، مشخص گردد. (این تصاویر، بیشتر در بروشورهای شرکتهایی استفاده می شود که کارهای خدماتی انجام می دهند.). در یک کلام هرچه عکس های چاپ بروشور بیشتر باشد ، موفقیت دیداری بروشور در جلب مخاطب ، افزایش می یاید.

 

برای موفقیت در طراحی بروشور چه اقداماتی باید انجام دهیم ؟

برای موفقیت در طراحی بروشور باید ذهن مخاطبان خود را هدف قرار دهیم و درک درستی از نظر ترکیب فرهنگی اجتماعی از آنان داشته باشیم و با درک درست از جمعیت شناسی ، اساس کار خود را بر مبنای آن طراحی کنیم و محتوا و زیباشناسی استراتژی خود را پایه‌ای برای پیشهادات جدید اهداف خود و بر پایه مشتری شناسی قرار دهیم.

اگر در بروشور جدید بخواهید مشتریان ثابت خود حفظ کنید محصولات و یا خدمات خود را جذابتر و به روز بکنید و یا از سوی دیگر بخواهید و در فکر جذب مشتری جدید باشید مجبورید اهداف شرکت خود را برای آنان توضیح دهید. بنابراین مهم است که بدانید مخاطب شما آیا شناختی از برند یا محصولات شما دارد یا خیر. اگر مشتریان اغلب شناخت کلی از شرکت و محصولات دارند رویکرد شما باید پیشنهادات جذابی باشد که در ابتدای بروشور و طرح کلی آن ارائه میشود زیرا با توجه به شناخت قبلی مشتری اگر حرف جدیدی برای گفتن وجود نداشته باشد رغبتی نیز برای خواندن وجود نخواهد داشت. اگر برند شما ناشناخته است فرصت خواهید داشت که با هنرمندی و ارائه تصویری جذاب قدم به قدم برند و محصولات شرکت خود را از دریچه‌ای نو به مخاطب بشناسانید.

قبل از شروع به طراحی بروشور حرفه ای جدید مهم است بدانید که دقیقا چه چیزی را می خواهید بدست بیاورید ویا طراحی کنید و یا چه محصول جدیدی را معرفی کنید؟ آیا در فکرتحکیم پایگاه موجود خود هستید ؟ در ابتدا همه این موارد دقیق از اهداف خود در بروشور به شما کمک خواهد کرد تا متمرکز شوید و محصولی را چاپ کنید تا موفقیت بروشورتان را تضمین کند. بنابراین قبل از اینکه شروع به طراحی بروشور خود کنید، مهم است که دقیقا در مورد چیزی که میخواهید به دست بیاورید فکر کنید. آیا شما محصول جدیدی را معرفی می کنید؟ آیا شما سعی در به روز کردن یا توصیف تصویر شرکت خود دارید یا آیا می خواهید شرکت خود را به شیوه‌ای متفاوت معرفی کنید؟ تعریف هدف از این بروشور قبل از شروع فرآیند طراحی، به شما کمک خواهد کرد تا متمرکز شوید و به شما کمک می‌کند تا محصول چاپی مورد نظر خود را ایجاد کنید تا به بهترین شکل هدف را نشانه رود.

گام اول در طراحی بروشور چیست ؟

گام اول در طراحی بروشور چشم نوازبودن آن است. در درجه اول پیش‌نویس بروشور را بررسی کنید تا مطمئن شوید بروشور جذاب است و طرح روشنی از اهدافتان را در آن گنجانده باشید. وقتی از همه نظر مطمئن شدید ، محصول جدیدتان را معرفی کردید و اهداف خود را خوب توضیح دادید می توانید بروشور خود را به چاپ نهایی برسانید. گام اولیه مهم در طراحی بروشور چشم نواز، طراحی و تهیه پیش نویس محتویات از کلیات آن چیزی است که قرار است در بروشور جای بگیرد. انتخاب تصاویر و قرار دادن در پیش نویس به شما کمک خواهد کرد که طرحی روشن و جذاب ایجاد کنید و اطمینان حاصل کنید که همه چیز را پوشش داده اید.

 

طراحی انواع بروشور ها به چه صورت انجام می شود؟

طراحی بروشور دولت

بروشورهای دو لتی با نام نیم تا هم شناخته شده‌اند. این نوع خط تا باعث ایجاد ۴ پنل می شود که خواندن مطالب آن آسان تر و زمانی که صرف خواندن آن ها می شود کمتر است به همین دلیل بیشتر در رقابت های تجاری مورد استفاده قرار می گیرد. البته که همه مشاغل و کسب و کارها می‌توانند با بروشورهای دولتی خدمات و محصولات خود را معرفی کنند.

طراحی بروشور سه لت

این نوع بروشور در بین بروشورها از محبوبیت خاصی برخوردار است که اغلب انتخاب مناسبی برای آگهی های تبلیغاتی است. مهم ترین ویژگی بروشور سه لت این است که فضای زیادی برای ارائه اطلاعات در آن وجود دارد. این بروشور دارای 6 پنل است که یکی پنل رویی و دیگری پنل پشتی به حساب می آید. پنل جلو معمولا برای نمایش آرم شرکت و آخرین پنل برای ذکر جزئیات تماس مورد استفاده قرار می گیرد. از پنل های داخلی هم جهت برجسته کردن محصولات یا خدمات استفاده می کنند البته بسته به نحوه خط تا ممکن است این ساختار تغییر پیدا کند.

نحوه ی تا خوردن بروشور ۳ لت

تا خوردن بروشور ۳ لت به دو روش معمول آکاردئونی و دروازه ای صورت می گیرد. بروشور آکاردئونی به دلیل شباهت با آکاردئون به این اسم نامیده شده است. در این حالت پهنای لت ها معمولا هم اندازه تعیین می‌شوند. این بروشور به صورتی طراحی می شود که علاوه بر این که مخاطب هر صفحه را به صورت مجزا می بیند، می تواند کل بروشور را در یک نگاه مشاهده کند.

 

 

 

 

 

مجموعه ایران گرافیک با بهره گیری از به‌‎ روزترین روش‌های چاپ،طراحان و متخصصان مجرب در این صنعت قادر به ارائه تمامی خدمات چاپی می‌باشد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به طراحی و چاپ ایران گرافیک می باشد.

Please publish modules in offcanvas position.